secupz.com

Inspiracje i rozrywka

NAJBARDZIEJ ZABAWNE MIASTA W EUROPIE W RANKINGU

Napisane 09.04.2021 przez Tomek

Tagi: europa, zabawa, rozrywka, miejsca, co zobaczyć, zabawa w europie,

Polecane: zamek w leśnej

Maj to idealny czas, aby zacząć myśleć o kolejnym krótkim pobycie w mieście. Świeci słońce, dni są cudownie dłuższe i wielu z nas rozpaliło grille (a przynajmniej pomyślało o tym). Ale co ważniejsze, są dwa dni wolne od pracy, z których można w pełni skorzystać. Dlatego zdecydowaliśmy się uszeregować najfajniejsze miasta w Europie, abyśmy mogli skierować Cię do miasta, które najlepiej pasuje do Twojego stylu!

W naszym nowo opublikowanym European Fun Index umieściliśmy najczęściej odwiedzane miasta w Europie na podstawie liczby rozrywkowych udogodnień dostępnych w każdym mieście, w tym zabytków i punktów orientacyjnych, barów i pubów, parków, muzeów, klubów nocnych i wielu innych.

Najbardziej zabawne miasta w Europie

Następnie:

Paryż
Rzym
Barcelona
Praga
 
cieszymy się, że miasta w Wielkiej Brytanii , Francji , Włoszech  i Hiszpanii zajmują tak wysokie miejsca w naszym europejskim indeksie rozrywki!
I chociaż największe europejskie miasta zajmują pierwsze miejsce w pierwszej piątce, jest o wiele więcej interesujących miejsc w zasięgu krótkiego lotu, więc może weź udział w naszym quizie lub zajrzyj do naszej infografiki, aby odkryć swój idealny wypad do miasta!


Główne
zabawne miasta w Europie w rankingu ustalenia Pełne zestawienie danych można znaleźć w poniższej tabeli:


 

Metodologia
European Fun Index koncentrował się na najczęściej odwiedzanych europejskich miastach * w 2017 roku, według rankingu Euromonitor International Top 100 City Destinations. Indeks został następnie obliczony poprzez przyznanie punktacji za każdą z poniższych kategorii w odniesieniu do liczby tych udogodnień, które każde miasto posiada na podstawie ogłoszeń na stronie TripAdvisor:

Zabytki i punkty orientacyjne
Muzea
Wycieczki
Zakupy
Restauracje
Bary i puby
Życie nocne
Koncerty i pokazy
Natura i parki
Zabawa i gry
Parki rozrywki i parki wodne
Zoo i akwaria
Spa i wellness
Rejsy i parki wodne
W każdej z powyższych kategorii każdemu miastu przyznano ocenę na 10 punktów (10 to najwyższa, 1 najniższa). Dla każdej kategorii zastosowano system punktacji kontekstowej, aby każda kategoria miała taką samą wagę. Wyniki dla każdej kategorii zostały zsumowane, aby znaleźć ostateczny wynik indeksu zabawy dla każdego miasta, z maksymalnym dostępnym wynikiem 140.

Rankingi „najlepsze dla” zostały obliczone poprzez zsumowanie wyników odpowiednich kategorii. Nasz ranking „najlepszych dla par” powstał z połączenia wyników restauracji, przyrody i parków oraz uzdrowisk i odnowy biologicznej dla każdego miasta.

Następnie znajduje się ranking „najlepsze dla rodzin”, który został utworzony przez połączenie gier i zabaw, parków wodnych i rozrywki, ogrodów zoologicznych i akwariów oraz wycieczek łodzią i parków wodnych dla każdego miasta. Ranking „najlepsze dla miłośników kultury” został utworzony przez połączenie ocen zabytków i punktów orientacyjnych, muzeów i wycieczek dla każdego miasta.

Ranking „najlepsze dla imprezowiczów” powstał z połączenia wyników klubów nocnych oraz barów i pubów dla każdego miasta. I wreszcie, na podstawie ocen restauracji dla każdego miasta utworzono ranking „najlepsze dla smakoszy”.Polecane: AllSpice


O autorze

Tomek

Ojciec, pasjonat górskich wędrówek, człowiek orkiestra. Z zawodu programista.

9 praktycznych zastosowań papieru ściernego, o których chcesz wiedzieć

Zawsze szukam nowych i interesujących sposobów na zmianę przeznaczenia zwykłych artykułów gospodarstwa domowego, zarówno dla kreatywnego wyzwania, jak i dlatego, że ważne jest dla mnie, aby zużyć rzeczy, które już mam w domu, zanim zdecyduję się kupić coś nowego. Istnieje mnóstwo zaskakujących zastosowań dla wszelkiego rodzaju artykułów

Czytaj więcej...

Losowy

8 największych parków wodnych na świecie

Co może być bardziej orzeźwiającego i zabawnego podczas każdych upalnych letnich wakacji niż wyprawa z całą rodziną do parku wodnego? Zabawne parki wodne można znaleźć na całym świecie, a niektóre z największych znajdują się w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Odliczamy największe parki wodne na świecie.W raporcie na temat obecności w

Czytaj więcej...