secupz.com

Inspiracje i rozrywka

8 największych parków wodnych na świecie

Napisane 09.04.2021 przez Tomek

Tagi: park wodny, najlepsze, największe, zabawa, rozrywka, parki wodne,

Polecane: imprezy VIP na Teneryfie

Co może być bardziej orzeźwiającego i zabawnego podczas każdych upalnych letnich wakacji niż wyprawa z całą rodziną do parku wodnego? Zabawne parki wodne można znaleźć na całym świecie, a niektóre z największych znajdują się w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Odliczamy największe parki wodne na świecie.

W raporcie na temat obecności w atrakcjach globalnych z 2017 r. Stwierdzono, że 20 najczęściej odwiedzanych parków wodnych na świecie odwiedziło w tym roku ponad 30 milionów gości, a 8 najczęściej odwiedzanych parków stanowiło dokładnie połowę tej liczby.

Ten artykuł zawiera przegląd największych parków wodnych na świecie oraz grup wiekowych, dla których są odpowiednie. Niektóre z parków wodnych mają funkcje pełne akcji, wymagające bardziej doświadczonych pływaków, podczas gdy inne mają bardziej swobodną atmosferę, odpowiednią dla małych podróżników w Twojej rodzinie.

Nie mam dość parków rozrywki. Zapoznaj się z naszym wyborem przewodników po parkach wodnych, parkach rozrywki i parkach rozrywki:
Najlepsze parki rozrywki w Europie
7 najlepszych parków rozrywki dla dzieci i małych dzieci
Podstawy rodzinnych wakacji: Najlepsze z najlepszych parków wodnych w USA
Najlepsze parki rozrywki w USA
8 największych parków rozrywki na świecie
Najlepsze parki tematyczne na świecie

Pomysły na ferie wiosenne dla rodzin
Rodzinne dziedzictwo podróż do Niemiec
Niedrogie europejskie wakacje dla rodzin
Niezbędny przewodnik, jak przygotować dzieci do podróży za granicę
Family Vacations Essentials: Najlepsze z najlepszych parków wodnych w USA
Najlepsze parki rozrywki w USA
Twój kompletny przewodnik po najlepszych miejscach na pobyt z dziećmi na Florydzie
Najlepsze miejsca na zimę dla rodzin
8. Aquaventure Atlantis, Dubaj - 17 hektarów
Widok na Aquaventure Antlantis w Dubaju, jeden z największych parków wodnych na świecieAquaventure Atlantis, Dubai znajduje się na zewnętrznym kręgu słynnej The Palm Jumeirah , zachwycający oferty Aquapark ponad 30 przejażdżki i rozległej prywatnej plaży do wygrzewania się na słońcu. Niektóre z najważniejszych elementów kończą się przezroczystym slajdem przez zadziwiające akwarium i rodzinnymi rurami zjeżdżającymi po bardzo szerokich zjeżdżalniach. Dla najmniejszych podróżników strefa zabaw dla dzieci Splasher to doskonała zabawa. Od najmłodszych dzieci po dorosłych - cała rodzina może bawić się w tym parku.
7. Siam Park, Teneryfa, Hiszpania - 18 hektarów
Widok leniwej rzeki w Siam Parku na Costa Adeje na Teneryfie w Hiszpanii - jednym z największych parków wodnych na świecieSiam Park na hiszpańskiej Teneryfie na Wyspach Kanaryjskich zajął 16 miejsce na liście najczęściej odwiedzanych parków wodnych na świecie w 2017 r., A do zabawy przyłączyło się niezwykłe 1209000 osób. Ten ekscytujący park wodny, zaprojektowany z myślą o Tajlandii , został wielokrotnie uznany za najpopularniejszy park wodny na świecie. Atrakcje są tutaj wymienione w kategoriach „relaks”, „rodzina” i „adrenalina”, co czyni go wszechstronnym parkiem wodnym dla rodzin z dziećmi i młodzieżą .6. Therme Erding, Niemcy - 19 hektarów
Nocny widok na otwarty basen w Therme Erding w Garching koło Monachium w Niemczech, największy park wodny w EuropieTherme Erding jest nie tylko najważniejszym parkiem wodnym w Niemczech , ale także ogromnym kompleksem spa. Zanurz się w 27 zjeżdżalniach w 3 kategoriach trudności, wskocz do basenu ze sztuczną falą w dżungli lub poczuj się odmłodzony w strefie Spa & Saunas, która jest dostępna od 16 roku życia. Therme Erding ma nawet fajną zjeżdżalnię rzeczywistości wirtualnej, która katapultuje Cię w kosmos i do tropikalnego lasu deszczowego. Najlepiej podróżować tutaj z nastolatkami i młodymi dorosłymi.5. Thermas dos Laranjais, Brazylia - 26 hektarów
Odkryty basen z widokiem na Thermas dos Laranjais w Brazylii, największy park wodny w Ameryce PołudniowejThermas dos Laranjais jest największym i najbardziej imponującym parkiem wodnym na kontynencie południowoamerykańskim oraz trzecim najczęściej odwiedzanym parkiem wodnym na świecie, który w 2017 roku odwiedził 2 007 000 osób. Z ponad 50 atrakcjami i zjeżdżalniami do 30 metrów, ten park wodny jest naprawdę imponujący. Różnorodność od burzliwych zjeżdżalni po spokojne place zabaw sprawiają, że ten park jest odpowiedni dla dzieci w każdym wieku.4. Park wodny Noah's Ark, USA - 28 hektarów
Jedź w Noahs Ark Water Park w Wisconsin Dells w USA, największym parku wodnym w USANoah's Ark to największy park wodny w USA, który oferuje ponad 50 przejażdżek, zjeżdżalni i innych atrakcji dla rodzin. Śmiałkowie z radością będą jeździć na Scorpion's Tale - prawie pionowym spadku - i na zjeżdżalni Black Anaconda w łodzi. W tym samym czasie mniej odważne dusze mogą doświadczyć rur w relaksującej rzece Adventure lub zatoce Kijanki. Różne strefy i przejażdżki sprawiają, że ten park jest odpowiedni dla wszystkich członków rodziny.
3. Sunway Lagoon, Malezja - 36 hektarów
Widok z lotu ptaka na lagunę Sunway w Malezji, największy park wodny w Azji Południowo-Wschodniej i jeden z największych na świecieSunway Lagoon - największy park wodny w Azji Południowo-Wschodniej - znajduje się w Subang Jaya, mieście położonym na południowy zachód od stolicy Kuala Lumpur. W 2017 roku był 13. najczęściej odwiedzanym parkiem wodnym na świecie, z 1,3 mln osób wchodzących do bram. Sunway Lagoon ma zjeżdżalnie, wodne place zabaw, plażę surfingową z bodyboardingiem i siatkówką plażową, a nawet kino 5D, w którym nawet zmokniesz. Ten park jest odpowiedni dla dzieci w każdym wieku, od przedszkolaków po nastolatków.
2. Aquaventure Atlantis, Bahamy - 57 hektarów
Ekscytująca zjeżdżalnia w Aquaventure Atlantis na Bahamach, drugim co do wielkości parku wodnym na świecie i największym na KaraibachJest to największy park wodny na Karaibach i 5. najczęściej odwiedzany park wodny na świecie w 2017 r. Jeśli chodzi o zjeżdżalnie, kompleks Aquaventure Atlantis oferuje jedne z najbardziej spektakularnych atrakcji: zjeżdżalnię świątyń Majów, Otchłań i Serpent Slide naprawdę podnosi włosy. Ten park jest odpowiednim wyborem, jeśli podróżujesz z nastolatkami , ponieważ większość atrakcji jest zbyt intensywna dla małych dzieci i młodszych dzieci .


1. Park wodny Chimelong, Chiny - 182 hektary
Kolorowy widok na park wodny Chimelong w Chinach, największy i największy park wodny na świecieJest to jak dotąd największy park wodny i nie można wymyślić wystarczającej liczby superlatywów, aby opisać ten obszar rozrywki. Park wodny Chimelong ma największy basen ze sztuczną falą i najdłuższą leniwą rzekę. Nic dziwnego, że ten park wodny był najczęściej odwiedzany na świecie w 2017 r., Kiedy do parku weszło 2690 000 osób. Nie wahaj się przyprowadzić tutaj najmniejszych dzieci , ponieważ jest tu rozległy plac zabaw dla dzieci z płytkimi basenami.

Polecane: Primitivo

Polecane: Hotel z basenem Mielno


O autorze

Tomek

Ojciec, pasjonat górskich wędrówek, człowiek orkiestra. Z zawodu programista.

9 praktycznych zastosowań papieru ściernego, o których chcesz wiedzieć

Zawsze szukam nowych i interesujących sposobów na zmianę przeznaczenia zwykłych artykułów gospodarstwa domowego, zarówno dla kreatywnego wyzwania, jak i dlatego, że ważne jest dla mnie, aby zużyć rzeczy, które już mam w domu, zanim zdecyduję się kupić coś nowego. Istnieje mnóstwo zaskakujących zastosowań dla wszelkiego rodzaju artykułów

Czytaj więcej...

Losowy

6 Ekscytujących Parków Rozrywki W Europie

Większość podróżników myślących o Europie słyszała o paryskim Disneylandzie. Kurort, który został otwarty w 1955 roku, był świadkiem oszałamiającej liczby gości przeciskających się przez bramki. Niektóre raporty szacują, że ponad 600 milionów gości zebrało ogromną opłatę za wstęp, aby spędzić dzień z Myszką Miki i Minnie. I

Czytaj więcej...