secupz.com

Inspiracje i rozrywka

Pisanie u dzieci

Napisane 15.03.2021 przez Tomek

Tagi: dzieci, rozwój,

Polecane: szumiącymiś.pl

Jak pielęgnować nawyk pisania u dzieci?


Pisanie to ważna umiejętność, której nie wszyscy są w stanie opanować w życiu. Dzięki kultywowaniu tego produktywnego nawyku w młodym wieku dzieci mogą rozwinąć skuteczne umiejętności pisania i ostatecznie osiągnąć biegłość we wszystkich rodzajach komunikacji.


Jest to umiejętność potrzebna niemal na każdym etapie życia - niezależnie od tego, czy musisz napisać wypracowanie do szkoły, czy wysłać e-mail związany z pracą, musisz mieć dobre umiejętności pisania. Pomaganie młodym ludziom we wczesnym rozwijaniu umiejętności pisania przyczyni się do ich pomyślnej przyszłości.


Aby dodać do tego, pisanie pozwala ci mieć ujście, by pozwolić swoim emocjom płynąć. Możesz nauczyć się lepiej wyrażać siebie, a nawet pozbyć się niektórych toksycznych uczuć podczas tego procesu. Dzieci zwykle mają trudności z wyrażaniem siebie i organizowaniem myśli, dlatego może to być świetny sposób, aby pomóc im zarządzać tymi emocjami.

W tym artykule zbadamy kilka sposobów, w jakie możesz pielęgnować nawyk pisania u dzieci.


Naucz ich czytać!


Najważniejszym nawykiem, którego dzieci powinny się nauczyć w wieku kształcącym, jest czytanie. Czytanie jest niezbędne, ponieważ odżywia umysł i pomaga dzieciom myśleć w nowy sposób. Pomaga dzieciom rozpoznawać i rozpoznawać otaczający ich świat, oprócz uczenia ich funkcji języka.


Pisanie to działalność twórcza; tak więc, aby stworzyć, potrzebny jest materiał lub substancja. Osiąga się to poprzez regularne nawyki czytania. Tak więc, zanim dziecko otrzyma ołówek, powinno otrzymać książkę. Lektura wybrana dla dziecka powinna wzbudzić ciekawość i pobudzić wyobraźnię.


Uczyń instrumenty piśmiennicze ich najlepszymi przyjaciółmi

Nauka trzymania ołówka lub długopisu to dla dzieci zupełnie nowe doświadczenie. Na początku może im być naprawdę trudno zapamiętać alfabety lub pisać z jasnością. Upewnij się, że zawsze zachęcasz ich, aby pomogli im poczuć się komfortowo.


Dzieci są zwykle zafascynowane, gdy oferuje się im różne przyciągające wzrok, kolorowe długopisy i ołówki, więc upewnij się, że dziecko ma szeroki wybór przyborów do pisania, z których może korzystać. Zachęcaj dziecko do robienia list życzeń lub spraw do załatwienia i ostatecznie zacznijcie wspólnie pisać listy do krewnych. Niech dziecko uwierzy, że zeszyty, długopisy i ołówki, a nawet kosz na śmieci to jego przyjaciele. Nigdy nie osądzają ani nie karcą za to, że coś na nich napisali; akceptują wszystko, co pisze dziecko.


Obserwacja jest kluczem


Pomóż dzieciom stać się bardziej spostrzegawczymi. Im częściej oglądają rzeczy, tym więcej pomysłów, myśli i pytań gromadzą się w umyśle.


Powinny być pokazywane rzeczy codzienne, które zwykle ignorujemy pomimo ich piękna: kwiaty, ptaki, zwierzęta itp. Czynności takie jak obserwowanie chmur, ptaków, łowienie ryb i obserwacja gwiazd mogą wzbudzić podziw i zachwyt.


Zachęcaj dziecko, aby ujawniło wszystkie te pomysły i uczucia, historie i doświadczenia (nawet marzenia, które widzi) i zapisz je na piśmie. Należy zachęcać dziecko do regularnego pisania, nawet jeśli oznacza to niewiele. Nie powinno się ich zmuszać do pisania w jakimś ustalonym czasie. Chodzi o to, aby przekonać ich, że mogą swobodnie pisać, kiedy tylko chcą, i że akt pisania pozwala im dzielić się wszystkim, co czują.


Zawsze staraj się dać pozytywną opinię

Starsi powinni starać się nie krytykować pism. Dzieci potrzebują czasu na naukę i jest całkowicie w porządku, jeśli Twoje dziecko na początku wydaje się trochę niezdecydowane, czy pisać. Mogą popełniać błędy w pisowni i może zająć trochę czasu, zanim dzieci wypracują własny, wyraźny głos pisarski.


Zachęć ich do cięższej pracy i powiedz im, że wykonali świetną robotę. Wysłuchanie komplementów może pomóc dziecku poczuć się kochanym i szanowanym, a ono z kolei będzie starało się ciężej pracować nad tą umiejętnością.


Postaraj się ich nagrodzić, jeśli napiszą coś ładnego lub pięknego. Możesz zrobić ich ulubione śniadanie lub po prostu poklepać po plecach! Chwalcie to, co piszą, ale nie przesadnie.


Ciesz się historią!

Sesje opowiadania historii są zdecydowanie cenne. Nasi rodzice, dziadkowie, członkowie rodziny i starsi wszyscy cenili praktykę dzielenia się historiami ze swoich czasów.


Opowiadanie historii będzie wywoływać obrazy w wyobraźni dziecka i może próbować naśladować tę samą praktykę podczas pisania. Dodatkowo może wprowadzić dziecko w różne gatunki i pomóc mu w doskonaleniu słownictwa.

Poproszenie ich o przeczytanie tego, co piszą, może być również dobrym sposobem, aby ich zachęcić i pochwalić (tylko jeśli dzieci chcą pokazać swoją pracę)

To sprawiłoby, że pracowaliby ciężej na statku.


Końcowe przemyślenia

Pisanie to niezbędna umiejętność, która może przyspieszyć rozwój poznawczy małych dzieci . Może pomóc im zwiększyć zdolność myślenia i komunikowania się. Ważne jest, aby rodzice pozwolili dziecku uczyć się i wzrastać we własnym tempie. Każde dziecko jest wyjątkowe i ma inne potrzeby.


Te wskazówki mogą nie tylko pomóc dzieciom nabrać nawyku pisania, ale mogą także pomóc rodzicom w utrzymaniu zdrowych i szczęśliwych relacji z dziećmi.

Polecane: Sklep lampy


O autorze

Tomek

Ojciec, pasjonat górskich wędrówek, człowiek orkiestra. Z zawodu programista.

Poprzedni artykuł:
Następny artykuł:6 Ekscytujących Parków Rozrywki W Europie

9 praktycznych zastosowań papieru ściernego, o których chcesz wiedzieć

Zawsze szukam nowych i interesujących sposobów na zmianę przeznaczenia zwykłych artykułów gospodarstwa domowego, zarówno dla kreatywnego wyzwania, jak i dlatego, że ważne jest dla mnie, aby zużyć rzeczy, które już mam w domu, zanim zdecyduję się kupić coś nowego. Istnieje mnóstwo zaskakujących zastosowań dla wszelkiego rodzaju artykułów

Czytaj więcej...

Losowy

8 największych parków wodnych na świecie

Co może być bardziej orzeźwiającego i zabawnego podczas każdych upalnych letnich wakacji niż wyprawa z całą rodziną do parku wodnego? Zabawne parki wodne można znaleźć na całym świecie, a niektóre z największych znajdują się w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Odliczamy największe parki wodne na świecie.W raporcie na temat obecności w

Czytaj więcej...