secupz.com

Inspiracje i rozrywka

Czy przed sprzedażą domu powinieneś wynająć profesjonalne środki czyszczące?

Napisane 09.04.2021 przez Tomek

Tagi: dom, sprzedaż, sprzedaż domu, przygotowanie do sprzedaży, jak sprzedać dom, przygotowanie domu do sprzedaży,

Sprzedaż domu i przeprowadzka w inne miejsce jest bardzo emocjonalna. Ale jednocześnie stresujący kamień milowy w twoim życiu. Rynek  jest dość nasycony, więc wyróżnienie Twojej nieruchomości będzie wymagało pewnego wysiłku i wiedzy. Znalezienie dobrego agenta nieruchomości to dopiero połowa sukcesu. Jeśli naprawdę chcesz sprzedać swój dom szybko i z zyskiem, musisz wykazać się kreatywnością, aby Twoja nieruchomość wyglądała jak najlepiej. Twoim celem jest sprawienie, aby każdy centymetr kwadratowy domu sam się sprzedał. Twój pośrednik może doradzić Ci wykonanie drobnych napraw, wymianę starych rzeczy lub zainstalowanie nowych dekoracji. Jednak najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest dokładne oczyszczenie nieruchomości, aby lśniła wszystkimi jej zaletami.    

W rzeczywistości masz tylko jedną szansę, aby zaimponować kupującemu. Jeśli potencjalni nabywcy zobaczą, że Twój dom wygląda nieporządnie, będą chcieli zakwestionować Twoją cenę. Dzieje się tak, jeśli nie będą mieli pewności, że dom jest tego wart. Z tego powodu ważne jest, aby inwestować w cykliczne profesjonalne usługi sprzątania w czasie, gdy próbujesz sprzedać swoją nieruchomość. Pomaga zrobić pierwsze wrażenie tak olśniewające, jak to tylko możliwe. W tym artykule dowiesz się, jak przygotować swój dom do wejścia na rynek i uzyskania dobrej oferty.        

Jak przygotować dom do sprzedaży?
Jeśli nie masz pewności, co dokładnie powinieneś zrobić ze swoim domem, aby zapewnić sobie wspaniałe wrażenia z zakupów, po prostu postępuj zgodnie z tą prostą zasadą: traktuj kupujących tak, jak chciałbyś być traktowany, gdybyś był na ich miejscu. Zostaw swoją nieruchomość tak czystą i przygotowaną, jak chcesz, aby Twój nowy dom został dla Ciebie.

Co właściwie oznacza „czysty”? Wszyscy mamy różne standardy czystości. Umowa kupna nieruchomości może być dość niejasna, jeśli chodzi o opisanie zakresu sprzątania, do którego zobowiązuje się sprzedawca. Standardy te mogą się różnić w zależności od stanu. Jeśli zdecydujesz się polegać na profesjonalnych sprzątaczach w , nie musisz przejmować się szczegółami. W  bardzo dobrze znamy standardy sprzątania domów w Nowym Jorku, a zwłaszcza na Manhattanie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja nieruchomość będzie wyglądać nieskazitelnie nawet dla najbardziej wybrednych nabywców.  

17 Ważne kroki do wykonania podczas przeprowadzki do nowego domu

Nasze rekomendacje
Zalecamy uważne przeczytanie umowy i omówienie warunków z potencjalnymi kupującymi, aby uniknąć dalszych błędnych interpretacji. Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku elementów zaznaczonych w umowie jako „w zestawie” (takich jak na przykład suszarka lub zmiękczacz wody). Jeśli przez pomyłkę sprawdzisz nieistniejące przedmioty, kupujący będą rozczarowani, że nie znajdą ich po przeprowadzce. Nie zostawiaj też żadnych rzeczy osobistych, których usunięcie może kosztować kupującego pieniądze i nerwy.     

Upewnij się, że dokładnie rozumiesz, jaki rodzaj czyszczenia jest określony w umowie. Musisz zakończyć sprzątanie domu do momentu, gdy kupujący przyjdzie na ostatnią prezentację przed sfinalizowaniem zakupu. Twój dom, wypielęgnowany i odświeżony, nie może pozostawiać wątpliwości, że jest wart żądanej ceny, a nawet więcej.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zająć sprzątaniem samodzielnie, czy wynajmujesz do tego usługę sprzątania, musisz zrozumieć, że to jest Twój moment triumfu i żaden pył nie powinien tego schrzanić.


Czy musisz wymienić dywany przed sprzedażą domu ?
Często słyszy się, że drobne remonty lub ulepszenia przed sprzedażą pomagają podnieść ostateczną cenę domu. Nie odradzamy ich wykonywania, ale należy je dokładnie przemyśleć. Upewnij się, że wytworzona wartość przeważa nad inwestycją.

Na przykład wymiana starego dywanu na nowy może naprawdę poprawić wygląd domu, a tym samym podnieść cenę sprzedaży. Jednak nowy dywan będzie kosztował kilka tysięcy dolarów. Musisz mieć pewność, że ta wymiana się opłaci. Jeśli zatrudnisz profesjonalną firmę sprzątającą, będziesz mógł spojrzeć świeżo spojrzeniem naszego sprzątacza na dywan i pomóc Ci zdecydować, czy taka wymiana jest potrzebna. Czasami zdarza się, że nasza usługa głębokiego czyszczenia, która obejmuje czyszczenie i dezynfekcję dywanów, jest więcej niż wystarczająca, aby przywrócić pierwotny połysk wykładziny.   

Jeśli jednak dywan jest daleki od ideału (jest zużyty, podarty, poplamiony, przestarzały lub pachnący pleśnią), a dokładne czyszczenie nie może go uratować, należy go wymienić, jeśli nie chcesz, aby odpychał wszystko od potencjalni kupujący. Zużyty dywan w drogim domu tworzy mieszane wrażenie, które sprawia, że ​​kupujący postrzegają Twój dom jako niewygodny lub wymagający poprawy.

Jak sprzątasz swój dom przed sprzedażą?
Idealnie, twój dom musi być sprzątany w takim stopniu, jakby nikt w nim wcześniej nie mieszkał. Musi wyglądać i pachnieć jak nowy. Taki nieskazitelny wygląd ułatwia kupującemu wyobrazić sobie, jak mieszka w tym domu i budzi chęć posiadania. Trzeba więc całkowicie wymazać z tego domu wszelkie ślady „życia”. W naszej praktyce czyszczenia nazywamy to głębokim czyszczeniem. Technika ta oznacza, że ​​nie myjemy wszystkich zakamarków, dopóki dom nie będzie lśniąco czysty. W pełni dezynfekujemy również wszystkie jego powierzchnie, usuwając wszelkie możliwe zarazki i brzydkie zapachy.

Aby zapewnić swojemu domowi ten rodzaj pełnego, czystego ponownego uruchomienia, musisz:  

usunąć wszystkie swoje rzeczy osobiste (chyba że są zaznaczone w umowie jako zawarte);
pozostawić lodówkę (jeśli jest w zestawie) pustą i odkażoną;
czyste urządzenia kuchenne wewnątrz i na zewnątrz (jeśli są w zestawie);
wyczyścić pralkę ;
odkurzyć i wyszczotkować podłogi;
wyczyść dywany ;
meble do kurzu;
myć płytki i szorować wanny i zlewy;
usuń wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i pozostaw puste ściany i sufit;
czyste okna.
Jeśli sprzedajesz garaż jako część domu w Nowym Jorku, również powinieneś się nim zająć. Powinieneś przynajmniej usunąć wszystkie swoje rzeczy i bałagan. Prawidłowo zutylizuj wszelkie chemikalia i środki czyszczące, odkurz półki, odkurz dywan i zamieść podłogi. Jeśli kiedyś przechowywałeś w garażu jakiekolwiek resztki materiałów związanych z domem (takie jak dodatkowa farba, podłoga lub pokrycia dachowe), zostaw je tam dokładnie ułożone, jeśli tylko kupujący jest skłonny je zabrać.


Kiedy powinienem zacząć sprzątać swój dom przed sprzedażą?
Jak widać, pozostaje wiele do zrobienia, dopóki nie otworzysz drzwi potencjalnym nabywcom. Najlepszym momentem na rozpoczęcie aranżacji domu nie są problemy ze sprzedażą. To jest tuż po tym, jak zdecydujesz się sprzedać swój dom. Powinieneś rozwiązać ten problem, zanim jeszcze wymienisz swój dom i zanim zaczniesz odbierać pierwsze telefony i umówić się na pierwsze wizyty.

Sprzedaż domu może zająć tygodnie, a nawet miesiące. Utrzymanie go w doskonałej czystości w tym okresie, zwłaszcza jeśli nadal mieszkasz w tym domu z dziećmi i zwierzętami, może być wyzwaniem. Dlatego osoby, które chcą usunąć ten ból z głowy, rozważają skorzystanie z usług cyklicznego sprzątania domu przez cały okres sprzedaży swojej nieruchomości.

Dlaczego warto podzielić sprzątanie na codzienne, cotygodniowe i comiesięczne

Czy przed sprzedażą domu powinieneś wynająć profesjonalne usługi sprzątania ?
Odpowiedź brzmi: tak i jest wiele powodów.

Dlaczego sprzątanie oszczędza czas i nerwy
Wiele osób, które zamierzają sprzedać swój dom, myśli, że samodzielnie poradzą sobie z jego sprzątaniem. Jednak gdy już zaabsorbujesz się procesem sprzedaży, możesz odkryć, jak zajęty i męczący jest ten okres Twojego życia i że ostatnią rzeczą, którą chcesz teraz zrobić, jest dokładne czyszczenie. Prawdopodobnie rozglądasz się za kupnem nowego domu dla siebie, może nawet w innym stanie. Dlaczego więc nie poświęcić tego bezcennego czasu na sprawdzenie kilku świetnych ofert nieruchomości?

Sprzątacze robią to lepiej
Profesjonalne pokojówki sprzątają nie tylko dokładniej, ale i szybciej. Głębokie czyszczenie jest bardzo nużącym i czasochłonnym procesem, który zmusi Cię do spędzenia całego dnia na sprzątaniu i jest mało prawdopodobne, aby wynik był taki sam, jak gdybyś założył go na profesjonalny środek czyszczący. Jeśli naprawdę chcesz wywrzeć nieskazitelne wrażenie na swoich potencjalnych nabywcach, zostaw to profesjonalistom w sprzątaniu.

Czysty dom sprzedaje się szybciej
Długi okres sprzedaży może być dużym stresem dla Ciebie i Twojej rodziny. Żyjesz tak, jakby twój dom już nie należał do ciebie, ale jednocześnie nadal jest twój i nie możesz ruszyć dalej. Przewaga w sprzątaniu z profesjonalną usługą sprzątania pozwala szybciej przyciągnąć potencjalnych nabywców i skrócić czas, w którym Twój dom jest umieszczony na liście. Im szybciej sprzedaje się Twój dom, tym szybciej możesz wrócić do normalności i skupić się na nowym etapie swojego życia.

Profesjonalne sprzątanie przynosi satysfakcję
Powtarzające się porządki podczas sprzedaży domu mogą być poważną inwestycją, ale przyniosą dobre zyski. Na pewno odzyskasz te pieniądze. Możesz nawet zarobić dobry zysk, ponieważ idealnie czysty dom daje dobry powód do ustalenia wyższej ceny.
Sprzątanie domu jest istotną częścią sprzedaży Twojej nieruchomości. Ponieważ nie możesz tego uniknąć, możesz uczynić z tego swój punkt dźwigni. W od lat świadczymy usługi sprzątania wielu domów na Manhattanie iw całym Nowym Jorku. Jesteśmy tutaj, aby pokazać Ci liny i pomóc Ci sprawić, że Twój dom będzie wyglądał nieodparto nawet dla najbardziej wybrednych nabywców domów. Zachęcamy do kontaktu z nami za pośrednictwem tego formularza , a umówimy się na pierwszą wizytę sprzątania.


O autorze

Tomek

Ojciec, pasjonat górskich wędrówek, człowiek orkiestra. Z zawodu programista.

9 praktycznych zastosowań papieru ściernego, o których chcesz wiedzieć

Zawsze szukam nowych i interesujących sposobów na zmianę przeznaczenia zwykłych artykułów gospodarstwa domowego, zarówno dla kreatywnego wyzwania, jak i dlatego, że ważne jest dla mnie, aby zużyć rzeczy, które już mam w domu, zanim zdecyduję się kupić coś nowego. Istnieje mnóstwo zaskakujących zastosowań dla wszelkiego rodzaju artykułów

Czytaj więcej...

Losowy

6 Ekscytujących Parków Rozrywki W Europie

Większość podróżników myślących o Europie słyszała o paryskim Disneylandzie. Kurort, który został otwarty w 1955 roku, był świadkiem oszałamiającej liczby gości przeciskających się przez bramki. Niektóre raporty szacują, że ponad 600 milionów gości zebrało ogromną opłatę za wstęp, aby spędzić dzień z Myszką Miki i Minnie. I

Czytaj więcej...