secupz.com

Inspiracje i rozrywka

9 praktycznych zastosowań papieru ściernego, o których chcesz wiedzieć

Napisane 09.04.2021 przez Tomek

Tagi: papier ścierny, zastosowanie papieru, pomysły na wykorzystanie, nożyczki, nóż, deska do krojenia,

Polecane: Tkaniny

Zawsze szukam nowych i interesujących sposobów na zmianę przeznaczenia zwykłych artykułów gospodarstwa domowego, zarówno dla kreatywnego wyzwania, jak i dlatego, że ważne jest dla mnie, aby zużyć rzeczy, które już mam w domu, zanim zdecyduję się kupić coś nowego. Istnieje mnóstwo zaskakujących zastosowań dla wszelkiego rodzaju artykułów gospodarstwa domowego, w tym tego, o którym będziemy dziś mówić: papieru ściernego .

Te szorstkie arkusze z pewnością przydają się w projektach remontowych, ale doświadczasz tylko ułamka tego, jak przydatny może być papier ścierny, jeśli używasz go tylko w garażu lub warsztacie! Dzisiaj przedstawię 9 najlepszych sposobów wykorzystania papieru ściernego w całym domu.
9 zaskakujących zastosowań papieru ściernego w domu
papier ścierny
1. Naostrz tępe nożyczki
Czy Twoje nożyczki już go nie tną? Aby naostrzyć tępe ostrza nożyc, weź arkusz drobnoziarnistego papieru ściernego i przetnij go kilkakrotnie nożyczkami.

Ścierny papier ścierny nie tylko przywróci nożyce odpowiednią ostrość, ale także pomoże usunąć wszelkie zabrudzenia lub lepkie pozostałości, które mogą przylgnąć do ostrzy!


2. Usuń pigułki z tapicerki i odzieży
Lekko przetrzyj skrawek drobnoziarnistego papieru ściernego w tę iz powrotem po pofałdowanej tapicerce, aby usunąć niechciane kulki. To samo dotyczy puchowych kulek na twoich swetrach i innych ubraniach - wystarczy kilka lekkich pociągnięć papierem ściernym w jednym kierunku!

(Jeśli chcesz użyć papieru ściernego do usunięcia pigułek z delikatniejszego materiału, przeprowadź najpierw test punktowy w ukrytym miejscu, aby sprawdzić, jak tkanina wytrzymuje, zanim przejdziesz dalej.)


3. Usuń rdzę z narzędzi
Papier ścierny może pomóc przywrócić zardzewiałe narzędzia ręczne do ich poprzedniego, czystego i funkcjonalnego stanu. Im grubsze ziarno, tym szybciej będziesz w stanie usunąć rdzę , ale pamiętaj, że użycie zbyt ciężkiej dłoni z gruboziarnistym papierem ściernym może spowodować zadrapania na narzędziach. (Ale każdego dnia zostawiłbym rysy na rdzy!)


4. Poprawić przyczepność nowych butów
Noszenie nowej pary butów ze skórzaną podeszwą może sprawić, że każda gładka powierzchnia będzie tak śliska jak lodowisko. Aby poprawić przyczepność butów i ułatwić utrzymanie się na nogach, użyj gruboziarnistego papieru ściernego, aby oczyścić podeszwy. To może po prostu uchronić Cię przed nieprzyjemnym wyciekiem!


5. Odstraszaj koty przed drapaniem lub rozpylaniem
Jeśli Twój kot drapał tę samą część sofy lub rozpylał w określonym miejscu, odrobina papieru ściernego może wystarczyć, aby go odstraszyć. Koty nie lubią uczucia szorstkości papieru ściernego na ich wrażliwych łapach, więc prawdopodobnie unikają miejsca, w którym znajduje się papier ścierny.


Aby to wykorzystać na swoją korzyść, przymocuj skrawki papieru ściernego do mebla, który drapał Twój kotek. Do rozpylania ułóż skrawki papieru ściernego na podłodze w miejscu, w którym były rozpylane.6. Naostrz tępe igły do ​​szycia
Drobne kawałki papieru ściernego doskonale nadają się do ostrzenia matowych igieł do szycia i haftu. Przebij kilka razy tępe igły przez kawałek papieru ściernego lub owiń go wokół igły i przekręć. Tak czy inaczej, Twoje igły znów będą ostre!PSA: Powinieneś zacząć przechowywać każde z tych małych saszetek żelu krzemionkowego, które napotkasz. Ponieważ okazuje się, że jest MASA przydatnych rzeczy, które możesz z nimi zrobić! Kontynuuj czytanie
papier ścierny

7. Przywróć porysowany lub poplamiony zamsz
Usuń zadrapania i plamy z atramentu z zamszu, delikatnie pocierając materiał o drobnoziarnistym papierze ściernym. Następnie użyj starej szczoteczki do zębów lub szczoteczki do paznokci, aby wywołać drzemkę. To szybkie, łatwe i może zaoszczędzić Ci podróży do pralni chemicznej!8. Konserwuj deski do krojenia drewna
Małe zadrapania i nacięcia, które tworzy twój nóż kuchenny w Twojej drewnianej desce do krojenia, są najlepszym miejscem dla bakterii. Szlifowanie powierzchni deski do krojenia mniej więcej raz w roku może pomóc wyeliminować te kryjówki i utrzymać deskę bardziej higieniczną.


Użyj drobnoziarnistego papieru ściernego i równomiernie przeszlifuj powierzchnię deski. Po wyszlifowaniu deskę umyj mydłem i wodą, a następnie nałóż krem ​​do desek do krojenia lub niewielką ilość oleju mineralnego, aby nawilżyć i zabezpieczyć drewno. (Ten proces działa również dobrze w przypadku drewnianych łyżek i innych przyborów.)


9. Trzymaj ślimaki z dala od roślin
Ślimaki robią ucztę z Twoich roślin doniczkowych? Umieść zużyte tarcze szlifierskie lub arkusze papieru ściernego pod podstawą garnków, upewniając się, że papier ścierny jest szerszy niż podstawa. W ogrodzie wytnij pierścienie papieru ściernego z prześcieradła i wsuń je wokół łodyg delikatnych młodych roślin, aby powstrzymać ślimaki.

Czy masz ulubione niekonwencjonalne zastosowanie papieru ściernego?

Polecane: Tanie wina sklep

Polecane: Sztlpy


O autorze

Tomek

Ojciec, pasjonat górskich wędrówek, człowiek orkiestra. Z zawodu programista.

9 praktycznych zastosowań papieru ściernego, o których chcesz wiedzieć

Zawsze szukam nowych i interesujących sposobów na zmianę przeznaczenia zwykłych artykułów gospodarstwa domowego, zarówno dla kreatywnego wyzwania, jak i dlatego, że ważne jest dla mnie, aby zużyć rzeczy, które już mam w domu, zanim zdecyduję się kupić coś nowego. Istnieje mnóstwo zaskakujących zastosowań dla wszelkiego rodzaju artykułów

Czytaj więcej...

Losowy

Czy przed sprzedażą domu powinieneś wynająć profesjonalne środki czyszczące?

Sprzedaż domu i przeprowadzka w inne miejsce jest bardzo emocjonalna. Ale jednocześnie stresujący kamień milowy w twoim życiu. Rynek  jest dość nasycony, więc wyróżnienie Twojej nieruchomości będzie wymagało pewnego wysiłku i wiedzy. Znalezienie dobrego agenta nieruchomości to dopiero połowa sukcesu. Jeśli naprawdę chcesz sprzedać sw

Czytaj więcej...