secupz.com

Inspiracje i rozrywka

8 wskazówek dotyczących organizacji, aby utrzymać porządek w domu

Napisane 09.04.2021 przez Tomek

Tagi: sprzątanie, dom, utrzymanie czystości, miotła, porady, mopowanie, odkurzanie,

Polecane: środki czystości wrocław

Zapewne znasz to frustrujące uczucie, gdy właśnie spędziłeś godziny szorując i polerując swój dom, ale nadal wygląda on na zaniedbany… Dlaczego? To dlatego, że bałagan niweluje efekt. Tym bardziej, jeśli masz mały dom pełen różnych rzeczy. Twoje regularne sprzątanie byłoby znacznie wydajniejsze (i łatwiejsze!), Gdyby wszystkie te rzeczy były uporządkowane. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi organizacji domu, aby uporządkować swój dom w kilku prostych krokach i znacznie ułatwić utrzymanie porządku.

Jak zorganizować dom: sprytne pomysły na sprzątanie i przechowywanie
Miej szybką codzienną rutynę. Masz 7 dni w tygodniu i nie musisz wpychać wszystkich obowiązków w jeden dzień - zrobić je wszystkie i umrzeć! Zrób listę prac porządkowych do wykonania w ciągu tygodnia (takich jak czyszczenie wanny i toalety, pranie, zmiana pościeli, mycie, mycie okien itp.) I podziel je na 7 (lub 6) dni w tygodniu. Te proste pomysły do domu organizowanie obejmują również podział domu na strefy do jednej czystej strefie dziennie. Przy takim podejściu Twój dom nigdy nie zostanie zagracony tak, jakbyś sprzątał go tylko raz w tygodniu.
Używaj haczyków w „gorących” miejscach. W każdym domu mogą być miejsca, w których ludzie rzucają swoimi małymi przedmiotami, takimi jak portfele, torby, klucze, parasole i tak dalej. Zamiast układać je w stos, rozważ użycie haków i stojaków, aby utrzymać rzeczy na swoich miejscach.
Przechowuj ubrania w pionie. Najłatwiejszym sposobem uporządkowania ubrań w szufladzie (właściwie wszędzie) jest przechowywanie ich w pionie . W ten sposób zawsze widzisz, co tam masz i możesz to łatwo zabrać bez przechodzenia. Ale najbardziej zdumiewające jest to, że wystarczy raz uporządkować ubrania, a potem po prostu zachować porządek w pionie.
Wskazówki dotyczące organizacji domu: wypracowanie nowych, inteligentnych nawyków w zakresie sprzątania
Mieć mniej. Najłatwiejszym sposobem uporządkowania domu jest nie zagracanie go. Im więcej rzeczy masz w domu, tym trudniej jest utrzymać porządek i czystość. Kupuj tylko to, czego naprawdę potrzebujesz.
Zawsze ściel łóżko. Niezasłane łóżko sprawia, że ​​sypialnia wygląda na bałagan, nawet jeśli jest stosunkowo czysta. Co więcej, ścielenie łóżka to dobry nawyk porannego zachowania porządku i skupienia się przez cały dzień.
Zmywaj naczynia od razu. Nawet jeśli teraz nie masz na to ochoty, zrób to i tak AUTOMATYCZNIE. Pozostawianie brudnych naczyń w zlewie nie tylko zmienia kuchnię w nieprzyjemne miejsce, ale także wywołuje apatię. Są też inne „rzeczy do zrobienia od razu”: zetrzyj ze stołu w jadalni, wyjmij pranie z pralki po skończeniu, odłóż suche pranie itp.
Czyść plamy na bieżąco. Nie odkładaj wycierania rozlanego płynu. Czyszczenie zajmuje tylko kilka minut, ale zajęłoby to kilka godzin, gdybyś zdecydował się usunąć wszystkie stare plamy na raz. W rzeczywistości jest to najcenniejsza ze wszystkich wskazówek dotyczących organizacji domu . Zmień swoją psychologię sprzątania: utrzymuj to, co jest czyste, a nie będziesz musiał czyścić tego, co brudne. Nie pozwól, aby te paskudne, brudne rzeczy gromadziły się i stały się źródłem bałaganu i stresu. Nie zapomnij użyć białych bawełnianych rękawiczek, aby przyspieszyć czyszczenie.
Odłóż rzeczy na swoje miejsca. Robiąc to, faktycznie usuwasz bałagan w zarodku, ponieważ bałagan składa się z wędrujących rzeczy. Ustaw zegar na, powiedzmy, 15 minut, aby przejść przez pokoje, podnieść „zabłąkane” przedmioty i zwrócić je tam, gdzie ich miejsce. Użyj koszyka, aby zebrać przedmioty i przenieść je do ich „rodzimych” miejsc.
Jeśli masz zwierzęta , zawsze sprawdzaj ich łapy i futro, jeśli pochodzą z zewnątrz. Wyszczotkuj swoje zwierzęta na czas, aby nie dopuścić do sierści dywanu i trudno dostępnych miejsc. Odkurzaj częściej dywan . Dowiedz się więcej, jak ułatwić sprzątanie domu ze zwierzętami .
Chcesz dowiedzieć się, jak profesjonalnie zorganizować swój dom ? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą sprzątającą i organizacyjną. Chętnie pomożemy w uporządkowaniu domu i podzielimy się prostymi pomysłami na jego organizację.

 

Polecane: traditional terrazzo


O autorze

Tomek

Ojciec, pasjonat górskich wędrówek, człowiek orkiestra. Z zawodu programista.

9 praktycznych zastosowań papieru ściernego, o których chcesz wiedzieć

Zawsze szukam nowych i interesujących sposobów na zmianę przeznaczenia zwykłych artykułów gospodarstwa domowego, zarówno dla kreatywnego wyzwania, jak i dlatego, że ważne jest dla mnie, aby zużyć rzeczy, które już mam w domu, zanim zdecyduję się kupić coś nowego. Istnieje mnóstwo zaskakujących zastosowań dla wszelkiego rodzaju artykułów

Czytaj więcej...

Losowy

9 praktycznych zastosowań papieru ściernego, o których chcesz wiedzieć

Zawsze szukam nowych i interesujących sposobów na zmianę przeznaczenia zwykłych artykułów gospodarstwa domowego, zarówno dla kreatywnego wyzwania, jak i dlatego, że ważne jest dla mnie, aby zużyć rzeczy, które już mam w domu, zanim zdecyduję się kupić coś nowego. Istnieje mnóstwo zaskakujących zastosowań dla wszelkiego rodzaju artykułów

Czytaj więcej...